17-06-2021 r. – Spotkanie z panią Martą Fox, autorką książek

| 23 czerwca 2021

W czwartek, 17 czerwca 2021 r., w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, udaliśmy się do Biblioteki Kraków, Filia 49 , s. Tysiąclecia 42, na spotkanie z panią Martą Fox – znaną i lubianą autorką książek, zarówno dla dzieci , młodzieży jak i dla dorosłych. Najbardziej w pamięci zapadła mi książka autorki pt. „Zakochaj się mamo”, którą omawialiśmy na jednym ze spotkań DKK, opowiadająca o bardzo wrażliwej dziewczynie – Sarze, która różni się nieco od swoich rówieśników. Posiada zadziwiające hobby, jest fanką muzyki klasycznej. Sara ze swoich problemów zwierza się w listach do znanego pianisty – Tomasza. Pan Tomasz szybko staje się dla niej powiernikiem tajemnic. Po nieudanym małżeństwie rodziców, Sara stara się znaleźć dla mamy osobę, która byłaby wsparciem w trudnych sytuacjach.
Na spotkaniu pani Marta podzieliła się z nami historią powstawania jej książek. Trudne dzieciństwo pozwoliło ukształtować bohaterów, z których każdy starał radzić sobie ze swoimi problemami. Pisarka dała nam wiele rad. Aby pozostać sobą, nie możemy wstydzić się swojego pochodzenia, czy pochodzenia swoich rodziców. Powinniśmy zawsze pamiętać, aby zatrzymać swoją „pestkę”, czyli coś, co jest w środku i czego nikt nam nie zabierze. Na zakończenie każdy z nas mógł zakupić sobie pamiątkową książkę z dedykacją. Powinniśmy pamiętać, że nie są to tylko bezwartościowe książki, które po przeczytaniu zginą w naszej pamięci. Każda z nich opisuje problemy z jakimi zmagają się osoby w naszym wieku, które mogłyby przydarzyć się również nam. Bardzo się cieszę, że mogłam osobiście poznać tak wspaniałą, pełną optymizmu i uśmiechu osobę. Dzięki temu już wiem, dlaczego jej opowieści czyta się jednym tchem. Każdemu polecam sięgnąć po którąś z książek Marty Fox.
Paulina Wróbel, 7b

Category: Działalność Biblioteki