18.02.2021 r. – Rozmowa o książce Agnieszki Stelmaszyk ,,Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti.” w ramach DKK.

| 1 marca 2021

18 lutego2021 r.  odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które z uwagi na pandemię odbywało się w trybie on-line. W tym dniu rozmawialiśmy o książce Agnieszki Stelmaszyk.

Recenzja Pauliny wróbel, uczennicy klasy 7b:

Agnieszka Stelmaszyk jest mistrzynią w przekazywaniu swoim czytelnikom opowieści pełnych intrygi i napięcia. Taka również jest jej książka pt. ,,Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti.”

Czytając tę historię, możemy wraz z głównymi bohaterami – Anią i Bartkiem przenieść się do zupełnie innego świata, gdyż pasjonują się oni kulturą starożytnego Egiptu. Podobnie jak ich rodzice, którzy, będąc archeologami, odkrywają wspaniałe i fascynujące fakty egipskich piramid, tak i oni uwielbiają rozwiązywać starożytne hieroglify. Jeżeli dodatkowo są one kluczem do rozwiązania wielkiej tajemnicy, to już nic nie powstrzyma naszych bohaterów. Ani i Bartkowi przyświeca bardzo szczytne zadanie – odnalezienie Klejnotu Nefertiti, który jest dowodem na istnienie tajemniczej faraonki. To zadanie jest niesamowicie trudne, ponieważ spotyka ich wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących sytuacji. Żadne z nich nie spodziewało się, że wyjazd do Egiptu może stać się faktem. Zaakceptowali już nawet to, że w całej tej podróży towarzyszyć im będzie nielubiana opiekunka Ofelia, która jak się okazało, wybawi ich z niejednych tarapatów. Każda strona powieści zaskakuje czytelnika niesamowitymi przygodami, które sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem.

Dlatego jeśli i ty lubisz sięgać po zagadkowe książki, takie, w których nigdy nie wiesz jakie będzie zakończenie, koniecznie musisz przeczytać tę opowieść, a ja zapewniam Cię, że tylko rozbudzi to Twój czytelniczy apetyt i sięgniesz po całą serię Agnieszki Stelmaszyk.
Paulina Wróbel, klasa 7b

Recenzja Emilki Kowalskiej uczennicy 7b:
Sięgnęłam po książkę „Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti ” Agnieszki Stelmaszyk , ponieważ mieliśmy dyskutować o niej na DKK. Jednak po przeczytaniu informacji z tyłu  okładki sama byłam zaciekawiona co się wydarzy. Wydanie jest bardzo ładne, na przodzie widnieje interesujący kompas, a już po otwarciu książki widać mapę Egiptu. W środku jest wiele kolorowych ilustracji, które pomagają wyobrazić sobie przebieg akcji. Historia opowiada o dzieciach, których rodzice są archeologami i wraz z nimi wyjeżdżają do Egiptu, aby zbadać grobowiec X. W hotelu dzieci  poznają tajemniczą kobietę, która zdradza im sekret na temat klejnotu Nefertiti. Przyjaciele nie mówiąc nic nikomu postanawiają odnaleźć skarb. Okazuje się, że nie tylko oni poszukują zaginionej biżuterii Neferetiti. W Kairze spotyka ich mnóstwo niepowodzeń. Czy uda im się odnaleźć grobowiec, w którym ukryty jest klejnot? Kto pierwszy dotrze do skarbu? Jeśli chcecie znać odpowiedź na te pytania koniecznie przeczytajcie „Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti”.  Moim zdaniem książka jest bardzo interesująca. Szybko się ją czyta oraz ma ciekawą historię. Idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku 8 -13 lat. Ja z pewnością przeczytam kolejne części.

Category: Działalność Biblioteki

Comments are closed.