Dyskusyjny Klub Książki online

| 17 stycznia 2021

Pomimo pandemii Dyskusyjny Klub Książki działa dalej. Na spotkaniu on-line w grudniu rozmawialiśmy o naszych ulubionych lekturach. Każda klubowiczka zaprezentowała swoje ulubione książki. Okazało się, że w naszej grupie jest wiele miłośników twórczości Suzanne Collins:)

W styczniu z kolei rozmawialiśmy o książce Marty Fox: „Zakochaj się, mamo”. 

Recenzja Pauliny Wróbel uczennicy klasy 7b:
Powieść Marty Fox pt. „Zakochaj się, mamo” to nietuzinkowa historia, która przyciąga czytelników już swoją formą, bo któż z nas nie lubi otrzymywać i czytać listów ? Sara to z pozoru zwykła nastoletnia dziewczyna, która mogłaby być twoją lub moją przyjaciółką. Doskonale zna trudy życia w rozbitej rodzinie i chociaż sama jest jeszcze dzieckiem, podświadomie szuka miłości dla siebie i swojej zranionej mamy. Wszystkie pragnienia przelewa na papier i otwiera się przed panem Tomaszem, który podobnie jak ona pasjonuje się muzyką klasyczną. Tak , tak… nasza bohaterka zachwyca się właśnie taką muzyką.

Sara bardzo chce by jej mama była szczęśliwa i miała przy swoim boku bliską osobę. Nigdy nie przestaje wierzyć, że w końcu taki ktoś się znajdzie. Poza codziennymi perypetiami, z listów młodej dziewczyny, czytelnik może także poznać nieznane szczegóły z życia znanych kompozytorów. Marta Fox dotyka trudnych problemów dzisiejszej młodzieży. Sara bardzo szybko musi stać się dorosła i być wsparciem dla swojej mamy. Jeśli chcesz poznać tę dzielną dziewczynę i choćby na chwilę przenieść się w jej świat, koniecznie sięgnij po tę książkę !
Paulina Wróbel, 7b

Category: Działalność Biblioteki

Comments are closed.