Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

| 24 października 2021

W roku szkolnym 2021/2022 nasza świetlica  przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. To projekt, który zaprasza dzieci do twórczej aktywności w czasie zabawy. Wprowadza w świat sztuki, zapoznaje z wybranymi dziełami i ich twórcami, kształtuje wyobraźnię, odkrywa dziecięce talenty. Termin zakończenia projektu – kwiecień 2022.  Przed nami  ciekawe wyzwania m.in. „Żywy obraz”, „Obrazy malowane na mleku”, „Twarzą w twarz”, czyli warsztaty artystyczne, „Koło życia”- tworzenie mandali, „Land Art”- sztuka ziemi , „Który obraz?”- odgrywanie obrazów na podstawie muzyki klasycznej, modyfikowanie sławnych dzieł, a także zadania dla wytrwałych, czyli „Zaprasowany obraz”. Niektóre pomysły  są już realizowane, zerknijcie na zdjęcia. Wybrane prace wypełniają również naszą przestrzeń świetlicową.
Kinga Adamusik

Category: Świetlica