09.11.2022 r. – Uroczystość z okazji Święta Niepodległości „Śpiewamy dla niepodległej” przygotowana przez uczniów klas IV-VIII

| 11 listopada 2022

Narodowe Święto Niepodległości
Dnia 9 XI 2022 roku z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczystość „Śpiewamy dla niepodległej”. Uczniowie klas  IV-VIII, pod opieką swoich wychowawców, przygotowali  wylosowane wcześniej pieśni patriotyczne. Ich wykonania wzbogaciły recytacje wierszy polskich poetów oraz krótki rys historyczny, dotyczący historii Polski. Oprawę przygotował SU oraz uczniowie klasy 6b pod opieką pani Iwony Boczniewicz.
Podczas uroczystości uczniowie odśpiewali wspólnie wiele znanych pieśni niepodległościowych, a także hymn Polski, włączając się tym samym w realizację akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Te wspólne chwile z pewnością umocniły poczucie narodowej tożsamości i szacunek do naszej historii, o której nie wolno zapominać.

Link do filmów: https://photos.app.goo.gl/7fEpmdgNGVpA8Qnt8

Category: Imprezy i uroczystości szkolne