14-03-2022 r. – Gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu plastyczno-fotograficznego „Sztuka ludowa Małopolski”

| 21 marca 2022

GALA FINAŁOWA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO „SZTUKA LUDOWA MAŁOPOLSKI”

W dniu 14 marca 2022 roku w Młodzieżowym Centrum Kultury im. dr. Henryka Jordana w Krakowie odbyła się finałowa gala wojewódzkiego konkursu fotograficzno-plastycznego „Sztuka Ludowa Małopolski”, a także wystawa prac nadesłanych w ramach konkursu.
Z pośród 80 nadesłanych prac z całego województwa nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:
1 – Sebastian Siwiec, klasa 5 a – za cykl zdjęć: tradycyjne zawody w Małym Cichym, wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kultury UNESCO, „Rudy Rysie – przydrożna kapliczka z 1840 r.”, „Biskupice Radłowskie – kapliczka jako słup graniczny z 1450 r.”, „Kraków, Wzgórze Lasoty – Święto Rękawki”, „Lipnica Murowana – Konkurs Palm Wielkanocnych”;
2 – Urszula Kulon, klasa 5 a – za zdjęcia: ”Turbacz – stara bacówka”, „Tylicz – figurki i elementy ludowe na prywatnej farmie Lama”;
3 – Liliana Mikołajczyk, klasa 4 b – za zdjęcia: „Lanckorona, zabudowa”, „Wieliczka, kopalnia soli”, „Brody – Most Anielski na Skawince”, „Biórków Wielki – kościół parafialny Wniebowzięcia NMP z 1633 r.”

Wyróżnienia:

• Laura Brzoskwinia, klasa 5 b – za zdjęcia: „Wieś Zalipie, Zagroda Felicji Curyłowej”;
  • Greta Kopeć, klasa 5 a – za zdjęcie: „Krzyż w Zesławicach z 1906 r.”;
  • Kacper Goryl, klasa 5 b – za zdjęcie: „Dom z roku 1903 w Raciborowicach”;
  • Bartłomiej Stachel, klasa 4 c – za zdjęcie: „Willa Wisła w Krynicy-Zdroju”;
  • Jakub Sikora, klasa 5 a – za zdjęcie: „Moja Marzanna”;
  • Lena Mikita, klasa 5 c – za zdjęcia: „Kościół parafialny Św. Bartłomieja w Mogile”, „Kapliczka przydrożna – Mogiła”, „Zabudowa Mogiła – Kraków”, „Dom mojej Prababci – Mogiła Kraków”.

Nagrodzeni w tym dniu wraz z opiekunem p. Jakubem Musiałem udali się na miejsce po odbiór nagród.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Category: Konkursy humanistyczne, Konkursy szkolne i pozaszkolne