16.12.2022 r. – Przedświąteczne spotkanie w MDK im. A. Bursy – przedstawienie „Na dworcu”

| 17 grudnia 2022

Dnia 16 grudnia 2022 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. A. Bursy
w Krakowie odbyło się przedświąteczne spotkanie, podczas którego uczniowie zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Na dworcu”.

Spektakl jasełkowy „Na dworcu” to nowoczesna wersja klasycznej opowieści ewangelicznej o narodzeniu Jezusa, połączona ze współczesnymi problemami społecznymi (ludzie samotni, odrzuceni, bezdomni). W przedstawienie zaangażowani zostali uczniowie polscy i ukraińscy, uczęszczający do klasy 6b oraz na zajęcia teatralne prowadzone przez panią Iwonę Boczniewicz.

Na widowisko zostali zaproszeni uczniowie polscy i ukraińscy, w celu integracji środowiska szkolnego, a także wzajemnego promowania obyczajowości polskich i ukraińskich Świąt Bożego Narodzenia. Zaproszenia otrzymały także rodziny (polskie i ukraińskie) naszych „aktorów” oraz ich nauczyciele. Uroczystość zgromadziła pełną widownię. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały świąteczne upominki.

Bożonarodzeniowe spotkanie dla środowiska lokalnego zostało zorganizowane przez panią Iwonę Boczniewicz przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. A. Bursy w Krakowie. Sponsorem upominków był UNICEF(we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa).

Bardzo dziękujemy organizatorom, aktorom i licznie zgromadzonym widzom.
To był wspaniały wieczór!

Link do filmu: https://liblink.pl/H91Kzuv6e6

Category: Galerie, Imprezy i uroczystości szkolne

Comments are closed.