19.10.2022 r. – Akcja w naszej szkole – Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

| 17 października 2022

Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
W poprzednim roku w akcji uczestniczyło 1867 placówek z Polski i z 14 innych państw. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB.
Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły/placówki wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz zaproszeni rodzice i inne osoby. Najmłodszym uczniom proponujemy stworzenie np. tzw. Stref czytania, w których dzieciom będą czytali koledzy, nauczyciele, zaproszeni goście.

Akcja w naszej szkole19 X 2022 rok w godz. 8 – 12.45 (wszystkie przerwy!)

1. Każdy uczeń przynosi do szkoły swoją ulubioną książkę/lub ją wypożycza z biblioteki.
  2. Wychowawcy klas zrobią swoim wychowankom zdjęcie, gdy ci czytają podczas przerwy (ustalcie miejsce i czas, zróbcie ciekawe zdjęcie).
  3. Wychowawcy prześlą jak najszybciej zdjęcia do p. Piotra Banasiaka.
  4. Wychowawcy także policzą, ilu uczniów z ich klasy uczestniczyło w akcji (informację prześlą Librusem do p.
    I. Boczniewicz), najlepiej w dniu akcji.

Z góry bardzo dziękujemy Wychowawcom, bez pomocy Państwa się nie uda!!!

Wszystkich gorąco prosimy o zaangażowanie

– pobijmy zeszłoroczny rekord!!!

Samorząd Uczniowski

Category: Galerie, Projekty unijne i miejskie, Wiadomości Samorządu Uczniowskiego