23.06.2022 r. – Szczęśliwej drogi, już czas – Pożegnanie klas ósmych

| 16 września 2022

Droga Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele i Rodzice,
Drogie koleżanki i koledzy.
Nadszedł dzień, kiedy przyszło się nam pożegnać.
Minęło 8 lat odkąd wstąpiliśmy w mury tej szkoły.
Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi latami dzieciństwa, które pozostaną na zawsze w tych murach. Każdy z nas pozostawi w tej szkole cząstkę siebie.
Tu przeżywaliśmy nasze pierwsze sukcesy i gorycz pierwszych porażek.
Tu zawiązały się nasze pierwsze przyjaźnie.
Te lata spędzone w szkole będą na pewno najmilszym wspomnieniem.

Tymi słowami żegnali się ze szkołą uczniowie klasy 8a i 8b w dniu 23 czerwca 2022 r. Podczas uroczystości uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, który następnie uroczyście przekazali sztandar swoim młodszym kolegom z klas siódmych.

Pani dyrektor Małgorzata Dobrucka wraz z wychowawcami klas p. Joanną Fus i p. Zuzanną Gawlas wręczyła wyróżniającym się uczniom Listy gratulacyjne, a ich rodzicom Listy pochwalne.

Następnie uczniowie zaprezentowali wspaniały koncert z historią w tle, który na długo pozostanie wszystkim w pamięci. Rozpoczęli brawurowym wykonaniem piosenki When the night has come. Nie zabrakło bardzo wzruszających momentów, kiedy uczniowie wspominali swojego zmarłego kolegę Mateusza dedukując mu piosenkę U studni.
W koncercie zaprezentowali umiejętności nie tylko wokalne, ale również taneczne. Zaprezentowali układ do zaśpiewanej piosenki Tak smakuje życie zespołu Enej oraz zabawny układ Jezioro Łabędzie.
Nie zabrakło występu pana Piotra Banasiaka, który zaśpiewał piosenkę Szczęśliwej drogi, już czas.
Tradycyjne na koniec zabrzmiała piosenka Dziś już ostatni dzień w naszej szkole.
Po koncercie Rodzice uczniów klas 8 zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.
Uczniów do występu przygotowały panie wychowawczynie p. Joanna Fus i p. Zuzanna Gawlas z pomocą p. Marty Bal i p. Piotra Banasiaka.

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/gKmAeKYK32ckepLT6

Category: Imprezy i uroczystości szkolne, Wydarzenia klasowe