26-03-2022 r. – XX Jubileuszowa Ogólnopolska Zbiórka Żywności

| 4 kwietnia 2022

Zbiórka żywności jest akcją społeczną, która organizowana jest już od ponad 20 lat na terenie całej Polski w dwóch okresach przedświątecznych: przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą, dlatego w dniu 26 marca 2022 r. po raz kolejny aż 30 uczniów naszej szkoły ochoczo się zaangażowało, jako wolontariusze w ogólnopolskiej akcji ,,Tak. Pomagam!” organizowanej przez Caritas. Celem tymże wyjątkowym dziele dobroczynnym była prowadzona w sklepach zbiórka artykułów żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia, takimi produktami był: makaron, ryż, cukier, mąka, itp., z których parafialny zespół Caritas działający w parafii pw św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach będzie przygotowywał wielkanocne paczki dla najuboższych rodzin i osób samotnych, którzy będą mogli cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. W czasie akcji wolontariusze spotkali się z dużym odzewem ze strony osób robiących zakupy, którzy otworzyli swoje serce na potrzeby drugiego człowieka.

Wszystkim, którzy przyczynili się do udziału w tym wielkim dziele miłosierdzia za wszelką pomoc, wytrwałość i poświęcony czas serdecznie dziękuję.    kl. Adrian Barzycki

Category: Wolontariat