3-01-2022 r. – Szkolny Konkurs Recytatorski

| 17 stycznia 2022

3 stycznia 2022 r. w czytelni szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Najliczniej wzięli w nim udział uczniowie klas I-III, których przedstawiciele, wyłonieni w przesłuchaniach klasowych, prezentowali wybrane wiersze i fragmenty prozy. Występy uczniów oceniali: pani Halina Szurdyga, kierownik Filii 49 Biblioteki Kraków i pani Aldona Kruk, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Filia Nowa Huta. Laureaci konkursu szkolnego będą reprezentować naszą szkołę w XIX Krakowskim Konkursie Recytatorskim w Nowohuckim Centrum Kultury. Przesłuchania w NCK zaplanowano na 14 i 15 lutego 2022 r.

Z klas I-III laureatami zostali:

Martyna Wróbel z klasy 1a, wiersz W. Bełzy: „ O Janku nieuku” i fragm. z książki J. Jagiełło: „Różowe babeczki”.

Aleksandra Kolarz z klasy 1b, wiersz S. Jachowicza: „Chory kotek” i fragm. książki M. Białek: „Bajki dla dziewczynek”, opowiadanie „Leśny przyjaciel”.

Martyna Pagacz z kl. 2b , wiersz J. Tuwima: „Spóźniony słowik”, fragm. J. Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.

Na poziomie klas IV-VI:

Kalina Mazur z kl. 4a – wiersz A. Frączek: „Sznurówka” i proza M. Kiełbowicz: „Huczy jak w ulu”.

Alicja Bałabańska z kl. 4a – wiersz F. Klimek: „ Kot pocztowy”, proza S. Marjanovic: „Mała encyklopedia domowych potworów”.

Kinga Czarnowska 5b – wiersz L.J. Kern: Znałem kiedyś pewną kawkę” , proza D. Ratajczak: „ Jak wytresować kota?”

Na poziomie klas VII-VIII:

Julia Mazur kl. 7a i Karolina Sadzik 7b.

Wyróżnienia otrzymali:

Daniela Berezehna, Nadia Kędziak z kl. 1a

Bartosz Macnar, Klara Rynkar z kl. 1b

Natalia Dywan, Zofia Szeremeta 3a

Nina Dziaduś, Julia Budka, Jagoda Stelmachowska z kl. 3b.

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, jestem pod wrażeniem poziomu prezentowanego przez recytatorów, a laureatom życzę dalszych sukcesów.
Anna Szczepaniak-Korczyńska

Category: Działalność Biblioteki, Konkursy szkolne i pozaszkolne