Szkolny teatr

| 11 lipca 2022

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach teatralnych, prowadzonych przez panie: Iwonę Boczniewicz i Lucynę Bukalską. Poznając tajniki aktorstwa, uczyli się odpowiedzialności, pokonywali własne bariery i rozwijali swoje pasje. Wreszcie przyszedł czas na prezentacje sceniczne. Dzięki współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. A. Bursy w Krakowie, młodzi aktorzy mogli skorzystać ze Sceny „i” i poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Swoje spektakle zaprezentowali nie tylko w środowisku szkolnym (Przegląd Teatru Szkolnego – 7 VI 2022 roku), ale także podczas zmagań konkursowych i prezentacji dla środowiska lokalnego (Popołudnie teatralne – 2 VI 2022 roku).

A oto przygotowane przedstawienia:

Legenda o warszawskim Bazyliszku – klasa 5b,

Czerwony Kapturek na czacie – klasa 8b, 7b.

Opieka artystyczna: p. Iwona Boczniewicz.

Dziura w moście – klasa 4a,

Jaś i Małgosia, czyli gliniane serca – klasa 5a.

Opieka artystyczna: p. Lucyna Bukalska.

Podczas 29. Spotkań Małopolskich Teatrzyków i Teatrów spektakle zostały docenione:

Dziura w moście – Nagroda Sceny „i”,

Czerwony Kapturek na czacie – wyróżnienie,

Jaś i Małgosia, czyli gliniane serca – wyróżnienie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/v8oLE7ARJSW3wtCEA

Category: Imprezy i uroczystości szkolne