VI Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” 2022/2023

| 30 listopada 2022

VI Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych oraz ich rodziców.

Celem konkursu jest kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, promocja czytelnictwa, upowszechnianie kanonu krajowej i światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej, wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, tworzenie społeczności aktywnych czytelników, wzmacnianie wychowawczej roli rodziny oraz integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:

1) Klasy 1-3

2) Klasy 4-6

3) Klasy 7-8

Zainteresowanych zapraszam do biblioteki szkolnej, do działu ogłoszeń e-dziennika Librus lub odsyłam na stronę organizatora www.wielkaliga.pl ;

To już kolejna edycja konkursu, w której biorą udział uczniowie naszej szkoły. Dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych dzieci i ich Rodziców.  Mam nadzieję, że w tym roku również tak będzie😊

Zachęcam gorąco wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu😊

Category: Działalność Biblioteki, Konkursy humanistyczne