20.03.2023 r. – Gala finałowa konkursu historyczno-fotograficznego pt. „Sztuka Ludowa Małopolski”

| 23 marca 2023

W dniu 20 marca br., w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie odbyła się gala finałowa konkursu historyczno-fotograficznego pt. „Sztuka Ludowa Małopolski”. Wydarzenie skierowane było do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do fotografowania otaczającej ich rzeczywistości tj. architektury ludowej: drewnianych domów, stodół, szop, kapliczek przydrożnych itp., obrzędów i zwyczajów ludowych, a także zwyczajów dorocznych: procesje, zabawy ludowe, odpusty itp. Prace mogły powstać na wycieczkach szkolnych czy weekendowych, zawsze jednak z rejonu Małopolski. W tym roku naszą szkołę pod opieką p. Jakuba Musiała reprezentowali następujący uczniowie: Aleksandra Guzik (kl. 5b), Liliana Mikołajczyk (kl. 5b), Jan Laskowski (kl. 5c), Bartłomiej Stachel (kl. 5c), Zuzanna Bilska (kl. 6a), Urszula Kulon (kl. 6a), Jakub Sikora (kl. 6a) i Sebastian Siwiec (kl. 6a). Ze względu na wysoki poziom tegorocznych prac, jury powołane przez Centrum Młodzieży przyznało na równi wyróżnienia – z naszej szkoły otrzymali je:
Liliana Mikołajczyk;
Bartłomiej Stachel;
Zuzanna Bilska;
Urszula Kulon;
Jakub Sikora;
Sebastian Siwiec.
Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Wszystkim serdecznie gratuluję!

#OgarniamŻycie

Category: Konkursy artystyczne, Konkursy szkolne i pozaszkolne