XVII Wojewódzki Konkurs Wiedzy w Kręgu mitów i kultury antycznej

| 20 maja 2023

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy w Kręgu mitów i kultury antycznej zajmując czołowe miejsca. W konkursie wzięło udział  ponad 400 uczniów z województwa małopolskiego. Organizatorem konkursu jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży,  honorowy patronat nad konkursem objęła  Katedry Filologii Klasycznej UJ. W dniu 18 maja w siedzibie SCKM  odbyła się ceremonia rozdania naród i wyróżnień. Wśród nagrodzonych uczestników znaleźli się nasi uczniowie.

W kategorii klas V-VI:
Nagrodę za I miejsce otrzymał  Michał Socha uczeń klasy 6b,
wyróżnienie zdobył Adam Pawlikowski z klasy 6c.
W kategorii klas VII-VIII:
Nagrodę za II miejsce otrzymała  Gabriela Jamka uczennica klasy 8a, a za III Bruno Kopeć uczeń klasy 8b, wyróżniona została Magdalena Góras uczennica klasy 8b.
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratuluję – nauczyciel historii Jadwiga Krochmal.

Category: Konkursy humanistyczne, Konkursy szkolne i pozaszkolne