14.06.2024 r. – Odbędzie się Ogólnopolska akcja – Ogólnopolskie Wybory Książek

| 8 czerwca 2024

Nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Ogólnopolskie Wybory Książek organizowanej przez redakcję branżowego czasopisma „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. W jej ramach kilkaset tysięcy uczniów z całej Polski wybierze swoje ulubione książki. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów (nasi ówcześni uczniowie również)

Podczas Czytania na Polanie, które odbędzie się w piątek, 14 czerwca, planujemy przeprowadzić tę akację. Bardzo proszę uczniów o przygotowanie w domu 1-3 tytuły najciekawszych książek przeczytanych w ciągu ostatnich 2 lat. Nie podajemy gatunku książki (np. „komiksy”, „o dinozaurach”, „fantastyka”), tylko tytuły lub nazwy serii. Głosowanie jest anonimowe, proszę podać tylko symbol klasy /I, II… itp./ Jeśli nie znasz autora, podaj poprawny tytuł. Rodziców uczniów klas młodszych proszę o pomoc. Wypełnione kartki do głosowania należy przynieść do Szkoły w dniu 14 czerwca. Każdy uczeń będzie miał przyjemność indywidualnie wrzucić głos do urny wyborczej i tym samym, będzie miał wpływ na wynik końcowy głosowania. Akcja jest niekomercyjna, apolityczna i nikt na niej nie zarabia.

Lista rekomendacji książkowych wyłoniona w głosowaniu czytelników będzie wzięta pod uwagę przy najbliższych zakupach książek do biblioteki.

Cel akcji: Poznanie faktycznych preferencji czytelniczych uczniów. Promocja czytania książek dla przyjemności, według swoich preferencji.

Category: Działalność Biblioteki, Galerie

Comments are closed.