„Enjoy my origin”

| 15 lutego 2014

Stowarzyszenie AIESEC zaproponowało możliwość przeprowadzenia w naszej szkole warsztatów prowadzonych przez lektorów z zagranicy w ramach projektu „Enjoy my origin”. Szkolenia są prowadzone przez profesjonalnie do tego przygotowanych trenerów nie tylko z różnych krajów, ale i kontynentów.

Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do uczenia się języków obcych. Tematyka dyskusji i prezentacji dobrana jest specjalnie do wieku uczestników interaktywnych warsztatów. Udział w „Enjoy my Origin” pozwoli uczniom na rozwinięcie podstawowych kompetencji językowych, komunikacji interpersonalnej oraz pobudzenie wrażliwości kulturowej.

 

W czerwcu 2013 roku szkoła gościła trzech wolontariuszy z Azerbejdżanu, USA i Singapuru, którzy podczas tygodniowego pobytu w szkole prowadzili ciekawe zajęcia w ramach lekcji języka angielskiego. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów,, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w lekcjach, chętnie podejmowali rozmowy z wolontariuszami, doskonaląc swoje umiejętności językowe.

W styczniu 2014 roku szkoła gościła trzech wolontariuszy z Egiptu, Australii i Mauritiusa. Podczas zajęć z uczniami w przystępny sposób opowiadali o swoim kraju, wykorzystując prezentacje multimedialne, odpowiadając na pytania uczniów z zakresu kultury i tradycji.

 

Nauczyciele języka angielskiego bardzo pozytywnie oceniają tę inicjatywę, dzięki której uczniowie mieli możliwość kontaktu z tzw. „żywym językiem” oraz różnymi akcentami.
Po wizycie wolontariuszy nauczyciele zaobserwowali wzrost motywacji uczniów do nauki języka angielskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Category: Galerie, Wolontariat

Comments are closed.