15-09-2016 r. – p. I. Biel, p. Ż. Galica – klasa 2a i 2b – Dzień Kropki – Dot Day

| 17 września 2016

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy nią cały świat! Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Skalę popularności tej małej książeczki obrazuje liczba języków na które została przetłumaczona, a jest ich ponad dwadzieścia języków.

Kropka z książeczki o Vashti stała się tym samym pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
W tym roku i w naszej szkole pokazała się kropka, a nawet całe mnóstwo radośnie biegających kropeczek! Klasy 2 a oraz 2 b rozpoczęły obchody Dnia Kropki już 13 września. uczniowie poświęcili kilka dni na zapoznanie się z historią małej dziewczynki Vashti. W trakcie zajęć lekcyjnych była okazja porozmawiać o tym, co to znaczy pięknie żyć. Ponadto, uczniowie mieli za zadanie wypisać, jak najwięcej swoich zdolności.

Uczniowie przez kolejne dwa dni odkrywali swoje talenty, malowali, śpiewali piosenki o historii Vashti, a w końcu rozsiali magię małej, niepozornej kropki we wszystkich klasach I-III. Drzwi klas zostały ozdobione kropkami!
NIECH RADOŚĆ Z ROZWIJANIA I POZNAWANIA SWOICH TALENTÓW TRWA CAŁY CZAS!

Zachęcamy do zapoznania się z historią Vashti i odkrywaniu swoich talentów, a każdy je ma!

A to link to filmu o małej Vashti:
https://youtu.be/ILSyGSaMoEg

img_1389img_1389-kopia31 33 20160915_105449

 

 

 

 

Zdjęcia: https://goo.gl/photos/wheGVriyehyRzjYG7

Iwona Biel, Żaneta Galica

Category: Wydarzenia klasowe

Comments are closed.