17-11-2016 r. – p. E. Bazan – klasa I b – zajęcia „Zdrowie w roli głównej”

| 8 grudnia 2016

„Dlaczego trzeba jeść warzywa i owoce?” – to temat zajęć, które odbyły się  w klasie Ib 17 listopada 2016 roku w ramach uczestnictwa w konkursie „Zdrowie w roli głównej”, którego przesłaniem jest nauczenie młodych ludzi dbania o swoje zdrowie i profilaktyki prozdrowotnej.

Jest to  międzyszkolny konkurs plastyczny „Kolory zdrowych smaków „, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie, ul. Reymonta 18.  Konkurs odbywa się w ramach kampanii „Zdrowe żywienie = mądre myślenie” pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką zdrowej żywności i zdrowego odżywiania się oraz upowszechnienie zdrowego odżywiania się jako stylu życia.

Uczniowie wysłuchali wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” w interpretacji znanego aktora Cezarego Pazury, rozmawiali o wartościach odżywczych warzyw i owoców.  Następnie pracowali indywidualnie, wykonując sylwetki warzyw z wiersza, które wykorzystane zostaną do klasowej  inscenizacji. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i dobrze się przy tym bawili. Oto efekty naszych zajęć.

Elżbieta Bazan

20161118_103134

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/hdn2FSakrRmrrjAW8

Category: Wydarzenia klasowe

Comments are closed.