22-05-2016 r. – Koncert Szkoły Muzycznej I Stopnia nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Filharmonii Krakowskiej

| 28 maja 2016

KONCERT SZKOLNY W FILHARMONII

22 maja 2016 roku odbył się w Filharmonii Krakowskiej Koncert Szkoły Muzycznej I Stopnia nr 1 im. Stanisława Wiechowicza.

W bardzo  bogatym programie znalazł się występ naszej utalentowanej uczennicy Adrianny Łukaszcyk. Ada wykonała na skrzypcach Koncert g – moll część I Maxa Brucha. Jej grę cechowała niezwykła wirtuozeria – szlachetność dźwięku i pełna polotu interpretacja. Młoda skrzypaczka pięknie prezentowała się w długiej, wieczorowej sukni.

Poziom wszystkich występów był bardzo wysoki. Zaprezentowano grę solową na rozmaitych instrumentach: saksofonie, kontrabasie, wiolonczeli, perkusji, fortepianie, skrzypcach, marimbie i trąbce oraz śpiew solowy. Byliśmy pełni podziwu, słuchając piosenki „Dziękuję, że jesteś” w wykonaniu uczennicy Zofii Kopczyńskiej, która napisała zarówno słowa jak i muzykę do tego utworu. Wystąpiły też grupy rytmiczne, zespoły instrumentalne , orkiestra szkolna i chór imponujący liczebnością.

W chórze dostrzegliśmy inną naszą uczennicę – Monikę Łasochę. Chórzyści pod dyrekcją Pani Barbary Karpały i pana Marka Hampla wspaniale zaśpiewali utwory Ola Gjeilo „Evening Preyer” i „Meridian”.

Zaproszeni na Koncert pracownicy naszej szkoły byli oczarowani pięknymi występami utalentowanych uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia Nr 1 im. Stanisława Wiechowicza.

Ewa Bilut

DSC_9233 DSC_9234 DSC_9236 DSC_9239 DSC_9242 DSC_9252 DSC_9269 DSC_9270

Więcej  zdjęć: https://goo.gl/photos/2FH5TVaGZm1uuCBbA

Category: Sukcesy pozaszkolne uczniów

Comments are closed.