Nasze akcje charytatywne w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

| 29 marca 2016

Nasze akcje charytatywne w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

Dar Serca

Od października 20115 roku do grudnia 2015 roku uczniowie klas I – VI naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej zatytułowanej Dar  Serca na rzecz Krakowskiego Schroniska dla  Bezdomnych Zwierząt. Jak co roku zebrano wiele paczek suchej karmy dla psów i kotów, puszek mięsnych, ryżu, makaronów i akcesoriów takich jak: smycze, miski i zabawki.

Opiekunami akcji były panie: Barbara Gawlikowska-Mika i Marzena Pietrzak.

Kontynuacją tej akcji jest tocząca się obecnie zbiórka darów z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Pomocnicy św. Mikołaja

W dniach 31.11.2015 – 4.12.2015 roku uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas prowadzili akcję zatytułowaną „Pomocnicy św. Mikołaja”. Zbierano przybory szkolne, słodycze i zabawki. Wszystkie dary zostały przekazane do Rodzinnego Domu Dziecka w Chrzanowie prowadzonego przez Siostry Służebniczki Starowiejskie.

Opiekunami akcji byli: ks. Piotr Cempel i siostra Kazimiera Perz.

Wolontariusze i ofiarodawcy otrzymali piękne podziękowania od dyrekcji i wychowanków Domu Dziecka w Chrzanowie.

ks Cempel

Szlachetna Paczka

Szlachetną Paczką obdarowanych zostało w tym roku 10 rodzin z naszej szkoły, a akcji tej patronowała pani pedagog Paulina Duda.

Kolędnicy Misyjni

W przerwie świątecznej uczniowie naszej szkoły włączyli się do Ogólnopolskiego Kolędowania Misyjnego. Kolędnicy odwiedzili wiele rodzin naszego osiedla i okolic, przedstawiając scenkę religijną i śpiewając kolędy. Zebrano 1547 zł, które zostały przekazane na potrzeby Domu Dziecka w Kasisi w Zambii.

Opiekunką akcji była siostra Kazimiera Perz.

Kolędnicy misyjni

Ewa Bilut

Category: Wolontariat

Comments are closed.