11-10-2018 r. – Klasa 5b – p. Z. Gawlas – Rejs statkiem po Wiśle

| 21 października 2018

11 października 2018 r. uczniowie klasy 5b uczestniczyli w warsztatach pt. „Rejs po przyczynach, ograniczaniu i likwidacji niskiej emisji”. Warsztaty odbyły się na statku w trakcie godzinnego rejsu po Wiśle. Uczniowie w czasie rejsu po Wiśle zapoznali się z tematyką niskiej emisji oraz wpływem szkodliwych związków na środowisko i zdrowie człowieka. Prowadząca warsztaty (pracownica AGH) omówiła możliwości alternatywne dla pozyskiwania energii i ciepła w domach jednorodzinnych (energia ze słońca, powietrza i wody) oraz przedstawiła możliwości czerpania energii z rzeki.
Uczestnicy rejsu, wspólnie z prowadzącą zajęcia segregowali rzeczy możliwe do spalenia w kotłach, na te dedykowane do palenia oraz te, które są zabronione spaleniu. Poprzez zabawę uczyli się odpowiedniej segregacji i niszczenia odpadów.

Po rejsie uczniowie udali się na spacer po wzgórzu wawelskim w pięknym jesiennym słońcu. Podziwiali architekturę zamku wawelskiego, odwiedzili smoka wawelskiego, obejrzeli wystawę portretów królowych zasiadających na tronie wawelskim. Na koniec mieli okazję wystąpić z panem umilającym turystom śpiwaniem i graniem na akordeonie piosenek o Krakowie. wspólnie została odśpiewana piosenka „Płynie Wisła”.

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/Vsx5iXLY3ToHuKki8

Category: Wydarzenia klasowe

Comments are closed.