20-09-2018 r. – klasa 3a – p. B. Czeladzka – Wycieczka po Krakowie w ramach XIV Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o Krakowie „KRAKUSEK”

| 1 listopada 2018

W dniu 20 września 2018 roku uczestniczyliśmy w wycieczce po Krakowie w ramach XIV Międzyszkolnego Konkursu wiedzy o Krakowie „KRAKUSEK”.

„Wśród dzieł artystów i rzemieślników dawnego Krakowa” to tytuł tegorocznej edycji, który umożliwi poznanie wspaniałych dzieł sztuki oraz ich twórców. Organizatorami konkursu są: Zamek Królewski na Wawelu, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO oraz Akademia Żakowska.

Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend poprzez lekturę wybranych tekstów oraz umożliwienie udziału w aktywnych formach edukacji, takich jak: lekcja muzealna, wycieczka po Krakowie, rodzinna gra terenowa. Konkurs objęty jest honorowymi patronatami Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Pedagogicznego.

Idąc z panią przewodnik Drogą Królewską od Wawelu do Barbakanu,  odwiedziliśmy różne ciekawe miejsca naszego miasta. Rozwiązywaliśmy zagadki związane z mijanymi zabytkami, odszukiwaliśmy elementy architektoniczne budynków oraz  porównywaliśmy makiety z ich oryginałami. Poznaliśmy też nowe słówka: maszkarony, krużganki, rzygacze, polichromia i witraże. Na koniec spróbowaliśmy prawdziwych, krakowskich obwarzanków. Mniam, mniam…

wych. Beata Czeladzka

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/caosNrRdgMkWDNBj8

Category: Konkursy przedmiotowe i tematyczne, Konkursy szkolne i pozaszkolne, Wydarzenia klasowe

Comments are closed.