14-10-2019 r. – Akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

| 26 października 2019

14 października obchodzimy Święto Komisji Edukacji Narodowej.
Komisja Edukacji Narodowej to pierwsze w Polsce ministerstwo oświaty. Zostało ono utworzone po I rozbiorze Polski w 1773 roku. Wraz z zaistnieniem Komisji, wprowadzono w Polsce jednolitą organizację szkolnictwa. Nauka we wszystkich szkołach odbywać się miała, po raz pierwszy całkowicie prawomocnie, w języku polskim. Każdy uczeń miał poznać i zrozumieć swoje przyszłe obywatelskie obowiązki; nauczyć się żyć tak, aby jemu było dobrze i z nim było dobrze innym.
Dla uczczenia znaczenia i roli inicjatywy podjętej przez Komisję Edukacji Narodowej oraz pracy nauczycieli w dziejach naszej historii, dzień utworzenia Komisji Edukacji Narodowej obchodzimy co roku jako święto „Dnia Nauczyciela”.
Z tej okazji uczniowie klasy 6a i 6b wraz z wychowawcami p. Joanną Fus i p. Zuzanną Gawlas przygotowali dla całego Grona Pedagogicznego pełne humoru przedstawienie, ubarwione piosenkami śpiewanymi na znane wszystkim popularne melodie. Uczniom akompaniował na pianinie p. Piotr Banasiak. Przedstawienie zakończyła piosenka finałowa, w której uczniowie złożyli swoim pedagogom śpiewające życzenia.

Wyśpiewać dziś chcemy wam życzenia,
z serc naszych płynie dzisiaj pieśń.
Przyjmijcie ją tak, jak ziemia ciepły deszcz
niech zakwitną bukiety naszych serc.

Piosence finałowej towarzyszył film przedstawiający z przymrużeniem oka naszych nauczycieli oraz wdzięcznych uczniów.
Na koniec uczniowie obdarowali Nauczycieli słodkimi upominkami, efektownymi balonami z helem oraz odśpiewali Nauczycielom „Sto lat”


Category: Galerie, Imprezy i uroczystości szkolne

Comments are closed.