9-12-2021 r. – Spotkanie z p. Jolantą Szatko-Nowak i p. Dorotą Nowacką – tenisistkami stołowymi

| 9 grudnia 2021

W dniu 9 grudnia 2021 roku uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z paniami Jolantą Szatko-Nowak i Dorotą Nowacką, polskimi tenisistkami stołowymi. Pani Jolanta Szatko-Nowak wielokrotna mistrzyni Polski zarówno indywidualnie, jak i w deblu, i mikście (tworzyła parę z Andrzejem Grubbą). Jest też medalistką Mistrzostw Europy.

Pani Dorota Nowacka to również wielokrotna mistrzyni Polski, Europy w Igrzyskach dla osób z niepełnosprawnością. Czterokrotnie występowała w mistrzostwach świata (Meksyk 2003, Francja 2005, Japonia 2007 i Czechy 2009), za każdym razem zdobywając srebrne krążki w drużynie, a także dwa srebrne w deblu (Meksyk i Czechy), trzy brązowe w singlu (Francja, Japonia i Czechy) oraz jeden w mikście (Japonia).

Panie opowiadały o tenisie stołowym, zachęcały uczniów do treningów, a także zaprezentowały swoje umiejętności na nowym stole do tenisa stołowego. Rada Rodziców ufundowała trzy profesjonalne stoły do gry w tenisa stołowego, na których uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności gry w tenisa. Bardzo dziękujemy.

Category: SPORT

Comments are closed.