Ogólnopolska akcja Rowerowy Maj 2021

| 4 maja 2021

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Już od 4 maja po raz kolejny rusza kampania „Rowerowy Maj – Rowerem do szkoły” i po raz kolejny nasza szkoła bierze w niej udział. Akcja potrwa od 4 do 24 maja 2021r.

W kampanii może wziąć udział każdy uczeń klas I – VIII oraz każdy nauczyciel i pracownik szkoły. Rowerowy Maj 2021 to akcja ogólnopolska, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życiu a w szczególności propagowanie mobilności rowerowej.
Szczegóły akcji znajdziecie w zakładce „Ogłoszenia” w Librusie.
Zasady konkursu znajdują się też w poniższym linku, proszę się z nimi koniecznie zapoznać.


Regulamin – https://rowerowymaj.eu/do-pobrania/#dok-krakow

Podstrona Krakowa – https://rowerowymaj.eu/krakow/

Rankingi – https://rowerowymaj.eu/krakow/#city-ranking

Ulotka dla rodzica – https://rowerowymaj.eu/wp-content/uploads/ulotka_dla_rodzicow.pdf


Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Wiosenna kampania zachęca uczniów do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Natomiast w przypadku, gdy placówka funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, za podróże punktowane w rywalizacji uznaje się przejazdy do dowolnego celu (rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach), które trwają minimum 30 min.
Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Marta Bal , Joanna Fus

Category: Galerie, Imprezy i uroczystości szkolne, SPORT

Comments are closed.