18.10.2023 r. – Udział w IV edycji VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”

| 20 października 2023

#PrzerwaNaCzytanie

18 października 2023 r. cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w IV edycji VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Inicjatorem przedsięwzięcia była pani Anna Szczepaniak-Korczyńska – bibliotekarka naszej szkoły. Głównym celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szkolnego oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Warunkiem podstawowym uczestnictwa było przyjście do szkoły z ulubioną książką. Nie wszystkim to się udało, więc pani bibliotekarka odnotowała znaczący przypływ czytelników w tym dniu. Niektórzy po raz pierwszy od początku roku szkolnego mieli przyjemność gościć w bibliotece.

Całe przedsięwzięcie okazało się ogromnym sukcesem, łącząc uczniów od klas 1 do 8 w miłości do książek.
Cieszymy się, że nasi młodzi czytelnicy tak aktywnie włączyli się do akcji i że promujemy czytanie, jako ważny element naszego życia szkolnego. Książki mają magiczną moc, która otwiera przed nami światy pełne przygód, wiedzy i emocji. Dzięki tej inicjatywie przekazujemy tę magię naszym uczniom.

Dziękujemy również naszym nauczycielom, rodzicom i społeczności szkolnej za wsparcie w realizacji tej inicjatywy. Razem tworzymy przestrzeń, w której czytanie jest cool!

Niech życie naszych uczniów będzie zawsze wypełnione książkami, a my będziemy kontynuować naszą misję propagowania czytania!

#PrzerwaNaCzytanie #CzytamyRazem #KsiążkiDlaDzieci #Edukacja

Dziękujemy za Wasze wsparcie!

A do biblioteki szkolnej wpłynęła pierwsza transza książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Category: Działalność Biblioteki, Imprezy i uroczystości szkolne

Comments are closed.