Szlachetna Paczka 2023

| 27 listopada 2023

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. Jest to ogólnopolski program, którego Wolontariusze docierają do Rodzin i osób samotnych żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko bieda materialna – to także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, poczucie osamotnienia i bezradności. W tym roku chcielibyśmy wesprzeć Panią Martę i Pana Marka wraz z ich dziećmi – dwunastoletnią Mileną i osiemnastoletnim Mateuszem mierzącym się z niepełnosprawnością. Poniżej link, pod którym znajdą Państwo więcej informacji na temat ich trudnej sytuacji życiowej:

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/130774/3279

Jako Darczyńcy jesteśmy zobowiązani do realizacji trzech potrzeb wskazanych jako najpilniejsze:
1. Łóżko z materacem (200 cm x 100 cm)
2. Żywność: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, mleko, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe
3. Obuwie
– damskie kozaki/buty zimowe w rozmiarze 37 (na lekkiej koturnie, ciemne, najlepiej czarne),
– męskie kozaki/buty zimowe w rozmiarze 42 (brąz, beż, czarny)
– męskie buty sportowe/adidasy w rozmiarze 43 (ważne! chłopak nie ubierze zimowych butów, więc dobrze byłoby, gdyby były ocieplane, kolor ciemny)

Mamy jednak nadzieję, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności – nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół naszej szkoły – uda się przygotować paczkę, w której zrealizujemy
większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb. Szczegółowa lista poniżej:
1. Środki czystości: mydło, żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, podpaski/tampony, płyn do płukania tkanin, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, papier toaletowy, ręczniki papierowe, podkłady higieniczne (jak największy rozmiar), płyny czyszczące, płyny do podłóg.
2. Odzież: męska bielizna zimowa (rozmiar M), męskie skarpetki (rozmiar 43), dziewczęce czarne spodnie dresowe (rozmiar xs), dziewczęca czarna kurtka zimowa, bomberka (rozmiar S)
3. Materiały szkolne: zeszyty, przybory do pisania, piórnik, kredki
4. Inne: kołdra 160 cm x 200 cm
5. Szczególne upominki: kosmetyki do makijażu (eyeliner, tusz do rzęs), kosmetyki na trądzik antyalergiczne perfumy męskie, głośnik bezprzewodowy.

WAŻNE! Zbierane są wyłącznie nowe produkty!

W holu przy wejściu będą stały kosze, w których można zostawić produkty z listy potrzeb. Zbiórka trwa od 27.11.2023 r. do 14.12.2023 r. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: bezpośrednio lub za pośrednictwem Librusa z Panią Aleksandrą Bartoszek i Moniką Kołodziej lub telefonicznie z Panią Agnieszką Majką  pod numerem telefonu: 603616139.

Gorąco liczymy na pomoc z Państwa strony. Zaproście rodzinę i przyjaciół, aby wspólnie dzielić się dobrem!

Category: Galerie, Wolontariat

Comments are closed.