08.02.2024 r. – Tłusty czwartek

| 12 lutego 2024

Szkolne imprezy z okazji tłustego czwartku, czyli dnia pączka w klasach 1-3 były niezapomnianym wydarzeniem.

Już od rana w powietrzu unosił się zapach słodkich pączków, a uczniowie nie mogli doczekać się chwili, kiedy będą mogli spróbować tych pysznych przysmaków.

Podczas lekcji w klasach rozmawialiśmy o genezie tłustego czwartku i tradycjach z nimi związanych. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego pączki są tak ważne w tym dniu oraz jakie zwyczaje i obrzędy towarzyszą temu świętu w różnych regionach Polski.

Szczególnie interesujące okazały się opowieści o babskim comberze, czyli świętowaniu krakowskich kramarek ; ) W trakcie zajęć rozmawialiśmy także o różnych smakach pączków i dzieliliśmy się ze sobą swoimi ulubionymi smakami.

Najbardziej oczekiwanym momentem był jednak czas, kiedy wreszcie dzieciaki mogły skosztować tych słodkich przysmaków. W tym dniu każdy mógł należycie uczcić święto pączka , a atmosfera roześmiana i pełna radości sprawiła, że ten dzień był wyjątkowy.

Po zakończeniu klasowych imprez, gdy ostatni kawałek pączka został zjedzony, wszyscy z uśmiechem na twarzy i pełnymi brzuchami mogli udać się do domu.

Tłusty czwartek w naszej szkole z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci jako czas dobrej zabawy i pysznych smaków.

Category: Imprezy i uroczystości szkolne, Wydarzenia klasowe

Comments are closed.