05.11.2025 r. – Zajęcia profilaktyczne w klasie 1a i 1b z policjantem i psem Pchełką

| 8 listopada 2025

5 listopada w klasach 1a i 1b odbyły się wyjątkowe zajęcia profilaktyczne z udziałem pana Adriana – policjanta oraz jego niezwykłego partnera – psa Pchełki.

Spotkanie miało bardzo ważny cel – nauczyć dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się w kontaktach ze zwierzętami, szczególnie tymi, których nie znamy. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznawać zachowania psa, kiedy można się zbliżyć, a kiedy lepiej pozostać w bezpiecznej odległości. Wspólnie ćwiczyli również „pozycję żółwia”, która pomaga chronić się w sytuacjach zagrożenia.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wskazówek pana Adriana, chętnie zadawały pytania i dzieliły się własnymi doświadczeniami. Najwięcej emocji wzbudził jednak moment, gdy można było pogłaskać Pchełkę – prawdziwą bohaterkę na czterech łapach, pełną cierpliwości i uroku.

Były to niezwykle wartościowe zajęcia, które uczyły nie tylko zasad bezpieczeństwa, ale także szacunku, empatii i odpowiedzialności wobec zwierząt. Takie spotkania pomagają najmłodszym zrozumieć, że przyjaźń ze zwierzętami to nie tylko radość, ale także troska i mądrość w codziennych sytuacjach.

Bardzo dziękujemy za organizację warsztatów pani Agnieszce Cibor. Wielkie brawa dla pana Adriana za fascynującą i kreatywną lekcję.

Category: Wydarzenia klasowe

Comments are closed.