17-26.04.2023 r. – Udział w Ogólnopolskiej Akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile – Łączy nas pamięć!”

| 4 maja 2023

W dniach 17-26.04.2023 r. nasza szkoła po razu drugi przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile – Łączy nas pamięć! Organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, by uczcić pamięć o ofiarach holocaustu, powstańcach Getta Warszawskiego, budować wspólną świadomość historyczną Polaków i Żydów.

W tych dniach uczniowie klas: 2b, 5b, 5c i 6a pod opieką p. Jakuba Musiała poznawali historię Powstańców, a także przy pomocy otrzymanych materiałów edukacyjnych zapoznali się z losami Polaków i Żydów w czasie II wojny światowej oraz historią getta warszawskiego.

19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości.

Na koniec lekcji uczniowie wykonali żółte żonkile, które są symbolem powstania, a także symbolem zbiorowej pamięci.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję, poświęcili kilka chwil na wspomnienie wydarzeń sprzed 80 lat.

Category: Projekty unijne i miejskie