Pracownia komputerowa

W listopadzie 2005 roku otrzymaliśmy decyzję o przyznaniu pracowni komputerowej w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu „Pracownia internetowa dla szkoły podstawowej”. Projekt był współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Realizacja wiązała się z wykonaniem przez szkołę prac przygotowawczych. Wykonaliśmy z funduszy własnych instalację elektryczną spełniającą określone wymogi.

Wykonawcą projektu było Konsorcjum firm ARAM Sp. z o.o. i COMPUTERLAND S.A. Wykonawcy pod koniec 2005 roku wykonali okablowanie pracowni, dostarczyli sprzęt i wykonali podłączenie do sieci Internet.

Szkoła w ramach projektu otrzymała:

–        komputer – serwer ACTINA Server I

–        9 komputerów uczniowskich ACTINA Sierra z monitorami LCD, 2 parami słuchawek, myszki optyczne, klawiatury

–        1 komputer nauczycielski ACTINA Sierra

–        skaner A4 HP ScanJet 3800-L1945

–        sieciowa drukarka laserowa czarno-biała

–        komputer przenośny DELL LATITUDE D510

–        wideoprojektor BENQ MP 610

Szkoła otrzymała również licencje na oprogramowanie:

–        Microsoft Small Business Serwer 2003 Premium Polish

–        System operacyjny Windows XP Pro,

–        Microsoft Office 2003 Prof. PL

–        Mks_vir2005 oprogramowanie antywirusowe na serwerze

–        Opiekun ucznia w Internecie

Regulamin pracowni komputerowej SP 126

Pracownia komputerowa – luty 2014 roku

DSC_0500 DSC_0501 DSC_0499

Pracownia komputerowa – czerwiec 2017

Program KLASA z ECDL

Program KLASA z ECDL został przygotowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Program KLASA z ECDL usprawnia i uatrakcyjnia naukę informatyki w szkole. Pozwala przygotować uczniów do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności komputerowych.

Udział w Programie jest bezpłatny i można do niego przystąpić w dowolnym momencie.

Certyfikat umiejętności komputerowych nie przypadkiem został nazwany „European Computer Driving Licence” (w tłumaczeniu: „Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy”), choć w Polsce używamy nazwy „Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych”. W dynamicznym społeczeństwie informacyjnym znaczenie ECDL można bowiem śmiało porównać ze znaczeniem, jakie dla dorosłego obywatela i wykwalifikowanego pracownika ma dziś prawo jazdy, czyli licencja na prowadzenie samochodu – można bez niego żyć, ale ze wszech miar lepiej je mieć.

Nasza szkoła uzyskała Certyfikat Laboratorium Edukacyjnego ECDL i w roku szkolnym 2017/2018 w szkole rozpoczęły się zajęcia dla uczniów klas VII.