01-10-2016 r. – Krakowska Parada Szkolnych Patronów

| 15 października 2016

Krakowska Parada Szkolnych Patronów

W sobotę 1 października 2016 r. ulicami naszego grodu przemaszerował barwny orszak. Można było spotkać wybitnych naukowców, władców, artystów, postacie ze świata literatury. Wszystkich połączyła Parada Szkolnych Patronów zorganizowana w ramach Święta 25-lecia Dzielnic Miasta Krakowa.

O godzinie 1215 spod Smoka Wawelskiego do Rynku Głównego wyruszyła Krakowska Parada Szkolnych Patronów wsparta przez obecność przedstawicieli i radnych Dzielnic Miasta Krakowa.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI b, V b, IV a pod opieką Pani Lucyny Bukalskiej i Pani Jadwigi Krochmal. Dumnie kroczyli w towarzystwie samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz Hugo Kołłątaja – reprezentantów  Komisji Edukacji Narodowej – naszego patrona.  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie odpowiednich strojów dla dzieci.

Lucyna Bukalska

wp_20161001_13_21_31_pro