09-12-2016 r. – Klasa II a – I. Grabowska – Warsztaty w Muzeum Historii Fotografii

| 12 grudnia 2016

9 grudnia uczniowie klasy 2 a wybrali się do Muzeum Historii Fotografii na warsztaty „Co to oko – czyli jak widzimy?”. Obejrzeliśmy też wystawę „My(d)lenie oczu”.
Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się, że najważniejszym zmysłem w poznawaniu świata jest wzrok. Każdy z nas myślał, że panuje nad tym, co widzi i jak widzi, i że własne oko nie może nas okłamać. Jednak po lekcji, jaką otrzymaliśmy od pani Alicji, która prowadziła dla nas warsztaty, nie byliśmy tego tacy pewni. Na szczęście pani Alicja wytłumaczyła nam wiele aspektów pracy oka i ostatecznie wiemy, jak działa nasze oko. Na koniec warsztatów wykonaliśmy własne, fantastyczne modele oczu.
Z Kolei ekspozycja wystawy „My(d)lenie oczu” została pomyślana jako wędrówka przez liczne pułapki percepcyjne, które dostarczą dużo dobrej zabawy, ale jednocześnie są inspiracją do dalszych przemyśleń nad widzeniem. Uczniowie mieli okazję odnaleźć na wystawie iluzyjne gry z kolorem, przestrzenią, a także z rzeczywistością i jej wizerunkami. Przekonali się, że nie wszystko jest takim, jakie widzą, i że oczy często płatają nam figle. Działanie rozmaitych złudzeń optycznych sprawiło nam wiele radości i zabawy.

Iwona Grabowska

img_1940 img_1964

Category: Wydarzenia klasowe

Comments are closed.