16-12-2016 r. – Klasa 2b – p. Ż. Galica – spektakl „Krakowskie abecadło” w Teatrze Ludowym

| 30 grudnia 2016

W dniu 16 grudnia klasa II b udała się do Teatru Ludowego na przedstawienie „Krakowskie Abecadło”. Krakowskie Abecadło to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci. W tej interesującej historii, każdej literce alfabetu przypisana jest krakowska opowieść:

„Ta książeczka ci opowie różne rzeczy o Krakowie. Taka rola w niej przypadła każdej z liter abecadła. Cały Kraków poznasz wnet od pierwszego A do Z-et”. Uczniowie poznali pochodzenie nazwy swojego miasta, a także opowieść o legendarnym Lajkoniku, zaułki Krakowa, Wawel, sławnych pisarzy, tradycje regionalne  i obecny styl życia mieszkańców.

„Krakowskie Abecadło” Mieczysława Czumy dostępne w jest wersji książkowej. Zachęcamy do lektury!

t1 t2 teatr

Category: Wydarzenia klasowe