28-09-2016 r. – spotkanie z autorką książek fantasy Roxaną Wojtas-Tabiś

| 4 października 2016

Spotkanie autorskie z „Wybrańcem”.
Dnia 28 września w Filii nr 9 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej, z okazji 8. Nowohuckiego Dnia Głośnego Czytania, odbyło się spotkanie z autorką książek fantasy Roxaną Wojtas-Tabiś.  Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 6 b. Spotkanie przebiegało w konwencji warsztatów i zostało oparte na książce „Wybraniec”. Uczestnicy dowiedzieli się co to jest nurt  fantasy i czym się charakteryzuje, rozmawiali o swoich ulubionych książkach z tego gatunku. Następnie pracując w grupach rozwiązywali krzyżówki i rysowali herby czterech królestw: Wody, Ognia, Ziemi i Wiatru. Wprowadzając młodzież w świat magii i czarów, pisarka przeczytała kilka wybranych fragmentów swojej książki.  Na zakończenie spotkania autorka podpisywała książki i odpowiadała na pytania młodych czytelników.
Uczniowie klasy 6b bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazali się znajomością tematu i literatury fantasy, za co otrzymali pochwałę od Pani Roxany Wojtas-Tabiś.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

dsc01569dsc01558 dsc01571 dsc01572 dsc01574