29-10-2016 r. – Kwesta Listopadowa na cmentarzu Rakowickim na rzecz Krakowskiego Hospicjum św. Łazarza

| 20 listopada 2016

obrazek-do-hospicjum29 października 2016 roku w godzinach od 14.00 – 16.00 siedemnastu uczniów naszej szkoły z klas IV-VI uczestniczyło na cmentarzu Rakowickim w Kweście Listopadowej na rzecz Krakowskiego Hospicjum św. Łazarza.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza prowadzi działalność na rzecz osób ciężko i przewlekle chorych oraz starszych, także na rzecz rodzin tych osób w czasie sprawowania nad nimi opieki i po ich śmierci.

Uczniowie naszej szkoły kwestowali w grupach dwuosobowych w trzech bramach cmentarza pod opieką nauczycieli: pani Ewy Bilut, siostry Kazimiery Perz i księdza Piotra Cempela. W tym dniu młodzież z różnych szkół kwestująca na cmentarzu Rakowickim zebrała 9 tysięcy 23 zł, natomiast ogółem na wszystkich cmentarzach krakowskich i w okolicy w dniach od 29 X – 1 XI zebrano kwotę ponad 140 tysięcy złotych.

Organizatorzy Kwesty dziękują wszystkim jej uczestnikom za wkład w dzieło pomocy osobom chorym i starszym.

Ewa Bilut

Category: Wolontariat