20-12-2016 r. – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

| 7 stycznia 2017

Dnia 20 grudnia 2016 r. w czytelni szkolnej odbyło się ostatnie w roku kalendarzowym 2016 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym dniu klubowicze omawiali książkę Grażyny Bąkiewicz: „Ale kino”.

Bohaterką powieści jest Konstancja, która wygrała konkurs na opowiadanie. W nagrodę kolejny odcinek o przygodach nieustraszonej wojowniczki Xymeny z planety V55 będzie nagrywany w jej szkole, natomiast uczniowie będą grać ze swoją idolką. Po przyjeździe do szkoły, serialowa Xymena, orientuje się, że życie nastolatków jest pełne problemów. Znika Magiczny Puchar, który spełnia życzenia. Jak go odzyskać? Xymena wie, ale nie zamierza w tej sprawie nawet kiwnąć palcem, to zadanie Stanki.

Na spotkaniu dyskutowaliśmy o problemach szkolnych i sercowych Konstancji, zwróciliśmy uwagę na formy agresji i brak akceptacji w środowisku rówieśniczym. Klubowicze narysowali swój własny Puchar: Złotą Gwiazdę i zostali opowiadaczami jej historii.

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy do czytelni szkolnej 17 stycznia o godz. 8.50. W tym dniu będziemy rozmawiali o książce Roalda Dahla: „Charlie i wielka szklana winda”.

dsc00033 dsc00038

Category: Działalność Biblioteki

Comments are closed.