22-02-2017 r. – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

| 7 marca 2017

W środę, 22 lutego odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym dniu rozmawialiśmy o książce Rafała Kosika : „Kuba i Amelia. Godzina duchów”. Bohaterami powieści jest dwójka dzieci, Amelia i Kuba, którzy pragną rozwiązać zagadkę pojawiających się w środku Warszawy, na nowoczesnym osiedlu… duchów. Ciekawym pomysłem, który zastosował pisarz jest stworzenie dwóch wersji książki. Jedna historia opowiedziana przez Kubę i druga opowiedziana przez Amelię. Aby poznać szczegóły i motywy działania wszystkich bohaterów warto przeczytać obydwie wersje powieści. W książce pojawia się plejada ciekawych osób jak np. młodsza siostra Kuby, Milena, miłośniczka nietuzinkowych zwierząt (mrówki, ambystoma, skolopendra, ptasznik i legwan). Opowieść o Kubie i Amelii jest mocno osadzona w polskich realiach, a przygody dzieciaków związane są z niezwykłymi wynalazkami i nowoczesnymi technologiami.

Rafał Kosik zasłynął jako autor młodzieżowej serii książek „Felix, Net i Nika”. Jeśli ktoś zechce sięgnąć po te pozycje, to znajdują się one w zbiorach naszej szkolnej biblioteki.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się w czytelni szkolnej, 22 marca 2017 r. o godz. 13.30.

W tym dniu będziemy omawiać książkę Katarzyny Wasilkowskiej: „Jowanka i gang spod Gilotyny”.

Zapraszam

Anna Szczepaniak-Korczyńska