24-05-2017 r. – Spotkanie z Panią Agnieszką Tyszką w ramach projektu: Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2017

| 29 maja 2017

24 maja 2017 r. w Bibliotece Kraków, Filia 49 odbyło się spotkanie z Panią Agnieszką Tyszką, autorką znanych i lubianych książek dla dzieci i młodzieży. W 2005 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt.: „Róże w garażu”. Spotkanie zrealizowano w ramach projektu: Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2017. Autorka przybliżyła uczestnikom bohaterów swoich powieści, wprowadziła w magiczny świat książek i wyczerpująco odpowiadała na dociekliwa pytania młodych czytelników. W imprezie uczestniczyli Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książek oraz uczniowie klas 6b i 5a. W sumie było 48 osób. Twórczość Pisarki nie jest nam obca, bowiem na jednym z DKK rozmawialiśmy o książce „Zosia z ulicy Kociej” i to wtedy zrodził się pomysł osobistego poznania Pisarki. Autorka wiele uwagi poświęciła temu cyklowi powieściowemu, okazało się, że sama również mieszka na ulicy Kociej … i problemy bohaterów powieściowych nie są jej obce. Na zakończenie spotkania można było zakupić książkę z dedykacją autorki.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

Category: Działalność Biblioteki