07-06-2018 . – Spotkanie z panem Tomaszem Samojlikiem – autorem komiksów

| 11 czerwca 2018

7 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 4a odwiedzili Bibliotekę Kraków, Filię 49, os. Tysiąclecia 42, gdzie wzięli udział w warsztatach dla dzieci pt.: Jak stworzyć genialnego bohatera komiksowego, uratować świat i nie spóźnić się na kolację. Warsztaty prowadził pan Tomasz Samojlik, naukowiec, doktor nauk biologicznych – badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, który nocami tworzy komiksy i książki dla dzieci. Podczas warsztatów uczestnicy pod bacznym okiem prowadzącego tworzyli swoich własnych bohaterów komiksowych, stawiając pierwsze kroki na drodze do wielkiej kariery w przemyśle komiksowym. Wspólne tworzenie bohatera było okazją do przekazania młodym adeptom komiksu podstawowych reguł rządzących kreacją komiksowych opowieści, w tym najbardziej zaskakującej – nie trzeba być doskonałym rysownikiem, by rysować wspaniałe komiksy! Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali autograf na swoich pracach stworzonych podczas zajęć.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

Category: Działalność Biblioteki