Klasa II a – p. B. Czeladzka – Program „Pomysłowy rok”

| 11 czerwca 2018

To już drugi rok naszej współpracy z  Fundacją Uniwersytet Dzieci. Tym razem wzięliśmy udział w cyklu ciekawych zajęć w oparciu o program  „Pomysłowy rok”. W roku szkolnym 2017/2018 rozwijaliśmy swoje zainteresowania i pasje. Wykonywaliśmy dziwne  doświadczenia i eksperymentowaliśmy z różnymi materiałami. Dzięki filmom i mini wykładom bywaliśmy w miejscach ogólnie niedostępnych. Pewne zjawiska stały się dla nas bardziej zrozumiałe. Wiemy już „Czy misia można spotkać w lesie?”, „Jak przekazać tajną wiadomość?”, „ Dlaczego świętujemy rodzinnie?”, „Dlaczego mam katar i boli mnie gardło?”, „Dlaczego jajo jest symbolem Wielkanocy?”, „Dlaczego na Ziemi jest cieplej?”, „Dlaczego możemy rozmawiać przez telefon”. Wzięliśmy też udział w konkursie na najciekawszą fotorelację z zajęć. Dzięki udziałowi w programie:

–  rozwinęliśmy umiejętność krytycznego i logicznego myślenia

– doskonaliliśmy umiejętność rozumowania, argumentowania i wnioskowania

– kształciliśmy ważne kompetencje społeczne.

Wszyscy uczestnicy programu  otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz gratulacje za wytrwałość w zdobywaniu wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wychowawca: Beata Czeladzka

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/3uwWxZHjbKTv56sW7