V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

| 16 kwietnia 2020

Już po raz drugi społeczność szkolna naszej szkoły od listopada 2020 r. przystąpiła do

V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”.

Wielka Liga Czytelników to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1–8 szkół podstawowych. Celem konkursu jest m.in. kształtowanie mody na czytanie, promocja czytelnictwa, tworzenie społeczności aktywnych czytelników w kraju, kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i klasy 5-8.

Etap szkolny trwa od 25 listopada.

Uczestnicy etapu szkolnego zdobywają sprawności poprzez czytanie wybranych przez koordynatora szkolnego książek i rozwiązywanie do nich testów.

W chwili obecnej w WLC bierze udział 38 uczniów z naszej szkoły: na poziomie klas 1-4 – 25 uczniów – 18 zdobyło komplet sprawności, co kwalifikuje ich do udziału w II etapie konkursu, na poziomie klas 5-8 – 14 uczestników – 8 zdobyło wszystkie sprawności.

W drugim etapie konkursu uczniowie piszą test kwalifikacyjny.

TYTUŁY KSIĄŻEK DO TESTÓW KWALIFIKACYJNYCH:

Magdalena Zarębska : „Kaktus na parapecie, czyli podróż w przeszłość!”

Hanna Ożogowska:  „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek”

Do III etapu przechodzi po trzech zawodników z każdej kategorii (kl. 1–4 i kl. 5–8),

którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście kwalifikacyjnym, ale nie mniej niż 80% punktów.

MISTRZOSTWA POWIATU,  III ETAP

Tytuły książek obowiązujące w III etapie:

Dominik Wieczorkiewicz: „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”, wyd. Skrzat, rok 2019

Antonina Kasprzak: „Wiłka – smocza dziewczynka”, wyd. BIS, rok. 2018

W związku z odwołaniem zajęć w szkołach, z uwagi na epidemię koronawirusa, ulegną zmianie terminy zdobywania sprawności w I etapie Wielkiej Ligi Czytelników.

O terminach i formie poszczególnych etapów informacje będą ogłaszane w dziale Ogłoszenia Librusa.

WLC wydaje e-gazetkę dla społeczności szkół i przedszkoli „Kwarantannik”.

Gazetka dostępna jest na stronie: https://www.wielka-liga.pl/kwarantannik/

Bliższe informacje na temat Wielkiej Ligi Czytelników: https://wielkaliga.hostingasp.pl/

Category: Działalność Biblioteki