04-12-2021 r. – XIX Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem: ,,Tak. Pomagam”

| 14 grudnia 2021

W sobotę tj. 04.12.2021 r. w całej Polsce została przeprowadzona przedświąteczna XIX Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem: ,,Tak. Pomagam” na rzecz potrzebujących otaczanych opieką przez Parafialny Zespół Caritas parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach. W akcji udział wzięli uczniowie z naszej szkoły, którzy w supermarketach przez cały dzień zbierali żywność o długim terminie ważności.  Tegoroczna edycja spotkała się z miłym odzewem wśród kupujących, bowiem wielu ludzi mogło poczuć się jak św. Mikołaj wkładając produkty spożywcze do specjalnie oznaczonych koszy wolontariuszy, które błyskawicznie zapełniały się po brzegi. W sumie udało się zgromadzić ponad 2 tony artykułów żywnościowych, które zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek.
s. Agnieszka Bąk, kl. Adrian Barzycki

Category: Wolontariat