1-10-2021 – XI edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

| 7 października 2021

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.

XI edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbyła się 1 października 2021.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia i jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Uczniowie naszej szkoły na lekcjach matematyki do „Egzaminu”. Wszyscy uczniowie otrzymali losy z działaniami o różnym stopniu trudności i rozwiązywali je w określonym czasie.
Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymują uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 47 punktów:
Marchuk Tetiana 4b
Wereszczyńska Blanka 4b
Guzik Aleksandra 4b
Zielińska Julia 4c
Wróbel Maria 4c
Chuchmacz Aleksandra 5a
Mleczek Adrian 5a
Ożóg Kacper 5b
Czarnowska Kinga 5b
Julia Trojanowska 5c
Sądur Mikołaj 6a
Kowalska Natalia 6a
Nowotnik Piotr 6a
Dudek Bartosz 6a

Uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej.
W tym dniu również uczniowie rozwiązywali w grupach ciekawe zadania matematyczne.

Category: Wydarzenia klasowe