18-10-2021 r. – Międzynarodowa kampania ,,Milion dzieci modli się na różańcu”

| 22 października 2021

Za nami 16. edycja międzynarodowej kampanii ,,Milion dzieci modli się na różańcu”. Tegoroczna akcja odbyła się 18 października w święto św. Łukasza, w którym to dniu uczniowie z naszej szkoły modlili się na różańcu w czasie lekcji religii, a także w kościele łącząc się duchowo z setkami tysięcy innych dzieci na wszystkich kontynentach w intencji pokoju i jedności na świecie. W tym roku inicjatywa koncentrowała się wokół postaci św. Józefa, gdyż Ojciec Święty rok 2021 poświecił Rokiem Świętego Józefa dla całego Kościoła, jak również ogólnoświatowa kampania była zachętą do przypomnienia sobie słów Matki Bożej z Fatimy, iż dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Ponadto Papież Franciszek podkreślił w ramach tej akcji, że ,,musimy odmawiać różaniec, aby obronić kościół i ludzkość przed atakami diabła”. Wszystkim uczniom wraz z rodzicami serdecznie dziękujemy za włączenie się do wspólnej modlitwy.
s. Agnieszka Bąk
kl. Adrian Barzycki