23.11.2022 r. – Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

| 24 listopada 2022

Dnia 23 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, zobowiązując się do poszanowania książek, obejrzeli przedstawienie według scenariusza Marty Andrusiewicz: „Niedokończone zaklęcie”, przygotowane przez starsze koleżanki z klas 5b i 2b. Nasi szkolni aktorzy wcielili się m.in. w role Cukierka, Marcela, Detektywa Pozytywki, wilka, Kopciuszka. Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń otrzymał kolorową zakładkę oraz książkę „Pierwsze abecadło”. Książki te otrzymała nasza szkoła z Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Książka „Pierwsze abecadło” jest zbiorem ciekawych tekstów literackich skierowanych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez wybitnych twórców książek dla dzieci. Do książki została dołączona broszura: „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz zbiorem pomysłów na zabawy związane z tekstami z książki. Celem akcji jest rozbudzanie w dzieciach miłości do książek oraz zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

Wydarzenie biblioteczne zakończyło się pierwszym samodzielnym wypożyczeniem książki do domu.

Category: Działalność Biblioteki, Imprezy i uroczystości szkolne