5 edycja Ogólnopolskiej Akcji  Kredkobranie pod hasłem „POKOLORUJ PRZYSZŁOŚĆ NA 5”

| 2 października 2022

30 września 2022 r. dobiegła końca 5 edycja ogólnopolskiej akcji  Kredkobranie pod hasłem „POKOLORUJ PRZYSZŁOŚĆ NA 5”. Celem akcji była zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży polskiej mieszkającej na Kresach. Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski. Akcja Kredkobranie to osobiste doświadczenie wspólnoty, spotkania i pamięci.

Razem udało nam się uzbierać niemal 450 przyborów szkolnych – piórników, kredek, flamastrów, zeszytów i wiele innych. Teraz zebrane dary wyruszą w dalszą drogę.

W imieniu swoim i organizatorów składamy serdeczne podziękowania za okazane serca. Pokazaliśmy, jak wielkie pokłady solidarności i społecznego ducha w Nas drzemią i razem zrobiliśmy coś pięknego i dobrego!
Aleksandra Bartoszek
Koordynator akcji