06.06.2023 r. – Dzień Teatru w szkole

| 11 czerwca 2023

Dzień 6 czerwca 2023 r. upłynął w naszej szkole pod znakiem teatru. Przedpołudniem, w Młodzieżowym Domu Kultury im. A. Bursy w Krakowie, odbył się Przegląd Teatru Szkolnego naszej placówki, w którym zaprezentowali się uczniowie klas 4-6, a widownię stanowili ich rówieśnicy oraz nauczyciele.

Spektakle przygotowane zostały pod kierunkiem pań: Iwony Boczniewicz i Lucyny Bukalskiej. Muzykę opracował pan Piotr Banasiak. A oto repertuar:

– „Czary-mary” (6c i 4b);

– „Pchła Szachrajka” (4a);

– „Baśń o rycerzu bez konia” (5a);

– „Krzywa bajka” (6b).

Popołudniu, również na deskach sceny MDK, spektakle obejrzeli rodzice i bliscy aktorów oraz mieszkańcy lokalnych osiedli. Sala teatralna „pękała” w szwach. Poranne i popołudniowe prezentacje zostały nagrodzone gromkimi oklaskami, a aktorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, ufundowane przez szkolną Radę Rodziców .

By poczuć na nowo atmosferę tych wspaniałych chwil, zapraszamy do obejrzenia filmu, który przygotował pan Piotr Banasiak. Naprawdę warto!

Category: Imprezy i uroczystości szkolne