06.12.2023 r. – Teatrzyk Kamishibai w bibliotece szkolnej

| 8 grudnia 2023

7 grudnia przypada Światowy Dzień Kamishibai. W nawiązaniu do tego,  6 grudnia 2023 r., mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Aldonę Kruk, kierownika nowohuckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Publicznej.  W czytelni szkolnej uczniowie klas I-II mieli okazję usłyszeć i zobaczyć trzy opowiadania zaprezentowane w teatrze kamishibai. Były to: „Zimowe opowiadania”,  „Miś i świąteczna choinka” oraz  „Noc w bibliotece”. Kamishibai  to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca duże plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę. Jak widać po uśmiechniętych buziach teatrzyk spodobał się naszym najmłodszym uczniom. W bibliotece w tym dniu było kolorowo i radośnie, a po korytarzach szkolnych przechadzał się oczywiście Św. Mikołaj.

Category: Działalność Biblioteki